Достапни линкови

Џенин: Израелските сили во потрага по милитантни Палестинци


Израелските сили денеска влегоа во палестинскиот град Џенин на Западниот Брег. Војниците, како што е соопштено, биле во потрага по милитантни палестинци поврзани со самоубиствениот напад во кој, во почетокот на оваа недела, загинаа четиринаесет израелци.
XS
SM
MD
LG