Достапни линкови

Њујорк: Продолжува работата врз новата декларација за Ирак


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска треба да ја продолжи работата околу американската нацрт резолуција за ирачкото разоружување. Државниот секретар Колин Пауел изрази надеж дека постојаните членки на Советот во почетокот на идниот месец ќе постигнат согласност за оваа резолуција.
XS
SM
MD
LG