Достапни линкови

Тексас: Неформална средба Буш - Цијанг


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска на својот приватен ранч во Тексас ќе го пречека, на неформален состанок, кинескиот претседател Џијанг Цемин. Тој изјави дека Кина е подготвена на поблиска соработка со Соединетите Држави во промоцијата на меѓународниот мир.
XS
SM
MD
LG