Достапни линкови

Загреб: Тридневна посета на Леонид Кучма


Украинскиот претседател Леонид Кучма синока пристигна во три дневна официјална посета на Хрватска. Кучма денеска ке се сретне со хрватскиот претседател Стипе Месик со кого ќе потпише договор за пријателство и соработка.
XS
SM
MD
LG