Достапни линкови

Вашингтон: САД загрижени за помошта на руските фирми на Иран


Стејт Департментор соопшти дека САД се многу загрижени оти руски фирми му помагаат на Иран во градењето на прграмата за оружје за масовно уништување, коментирајќи дека тоа ја компромитира безбедноста и на Русија и на Вашингтон. Доколку Соединетите Држави постигнат договор со Москва да ја прекине нуклераната соработка со Иран тогаш,како што се додава во соопштението, ќе биде исплатена помош на Русија во висина од десет милијарди долари.
XS
SM
MD
LG