Достапни линкови

Вашингтон: Истрага за електронскиот напад на Интернет мрежата во САД


Белата Куќа и ЕФ БИ АЈ соопштија дека американските власти спроведуваат истрага за овонеделниот едночасовен електронскиот напад врз интернет комјутерската мрежа на САД. Портпаролот на Белата Кука Ари Флејчер сеуште нема евиденција дали нападот е дело на анти –западните терористи.
XS
SM
MD
LG