Достапни линкови

Загреб: Посета на Карла Дел Понте


Главниот обвинител во Хашкиот трибунал Карла Дел Понте денеска во Загреб треба да оставри средна со хрватскиот премиер Ивица Рачан и со други претставници на владата. Дел Понте ќе се обиде да обезбеди согласност од Хрватска на Трибуналот да му биде предаден поранешниот генерал Јанко Бобетко кој е осмничен за злосторства за време на војната.
XS
SM
MD
LG