Достапни линкови

Вашингтон: Десет жртви од снајперистот за еден месец


Билансот на убиени при снајперските напади во околината на Вашингтон со вчерашниот ден за еден месец се искачи на 10 лица.Последната жртва е еден возач на автобус кој на автобуска станица е погоден со еден куршум во градите. Во 13 те напади со снајпер се повредени и три лица.
XS
SM
MD
LG