Достапни линкови

Чикаго: Посета на кинескиот претседател


Кинескиот претседател Јанг Цемин кој вчера пристигна во Чикаго изрази надеж дека неговата посета на Соединетите држави ќе ги подобри односите меѓу двете земји. Цеминг утре треба да се сретне со американскиот претседател Џорџ Буш на разговори за Ирак и за нуклеарната програма на Северна Кореја. Во меѓувреме околу 200 противници на Цеминг протестираат пред хотелот каде што тој е сместен.
XS
SM
MD
LG