Достапни линкови

Филипини: Уапсени петмина осомничени за бомбашките напади


Филипинскиот претседател Глориа Аројо денеска изјави дека синоќа се уапсени петмината осомничени за двата одделни бомбашкиот напади на Филипите во кои оваа недела настрадаа повеќе лица. Аројо изјави дека уапсените и припаѓаат на муслиманската милитантна група Абу сајаф и дека се подготвувале за нов напад.
XS
SM
MD
LG