Достапни линкови

Вашингтон: 10 насто поголем воен буџет на САД за борба против тероризмот


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска треба да одобри 355 милијарди долари наменети за воениот буџет на САД што е за 10 проценти односно за 37 милијарди повеќе од предвидената сума. Целта на ова зголемување на буџетот, што е најголемо досега, е борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG