Достапни линкови

Прага: Средба на шефовите на дипломатиите на десет кандидати за влез во ЕУ


Министрите за надворешни работи од 10 те земји кандидатки за влез во Унијата денеска ќе имаат средба во Прага. Тие треба да ги прецизираат ставовите на нивните земји за проблемите кои им се заеднички пред финалните разговори во Унијата. Централни теми ќе бидат прашањата од економијата и земјоделието.
XS
SM
MD
LG