Достапни линкови

Москва: Русија разочарана од новата нацрт резолуција на САД за Ирак


Руските новински агенции јавуваат дека владата на Русија е разочарана од новата американска драфт резолуција за Ирак која како што се додава експлицитно ја авторизирала употребата на сила врз Ирак.Откако вчера америкнските дипломати им ја доставија оваа резолуцијата на претставници на Русија денеска средба за ова прашање треба да остварат претставниците на земјите кои во Советот за Безбеднсост на Обединетите нации имаат право на вето.
XS
SM
MD
LG