Достапни линкови

Мексико: Азиско-пацифички форум за економска соработка


На Азиско - пацифичкиот форум за економска соработка што се оржува во Мексико денеска делегатите се согласија дека земјите од брегот на Пацификот не сториле доволно во борбата против тероризмот кој е голема закана за стопанството и трговијата. На форумот денеска треба да пристигне и кинескиот претседател Јанг Цемин кој ќе оствари средба и со америкнскиот претседател Џорџ Буш на неговиот ранч во Тексас.
XS
SM
MD
LG