Достапни линкови

Пјонгјанг: Продолжуваат преговорите меѓу Северна и Јужна Кореа


Преговорите меѓу делегацијата од Јужна Кореја и претствниците на Сверна Кореја денеска продолжуваат во врска со северно корејската програма за нуклерано оружје. Американскиот претседател Џорџ Буш вчера изјави дека неговата администрација исто така ќе се обиде да направи дипломатски притисок врз Северна Кореја да ја напушти нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG