Достапни линкови

Киев: Леонид Кучма утре ќе допатува во Македонија


Претседателот на Украина Леонид Кучма утре треба да допатува во дводневна посета на Македонија. Предвидено е тој да се сретне со претседателот Борис Трајковски, како и со други претставници на македонскиот државен и политички врв. Кучма ќе престојува и во Охрид.
XS
SM
MD
LG