Достапни линкови

Софија: 72 насто од Бугарите против членството во НАТО според „Труд“


Во анкетата на најтиражниот бугарски дневник Труд 72 насто од испитаниците се изјасниле против членството на Бугарија во НАТО. Резултатите од ова истражување се разликува од официјалните анкети во кои се вели дека над половината бугари го поддржуваат зачленувањето во Алијансата.
XS
SM
MD
LG