Достапни линкови

Луксембург: Состанок на шефовите на дипломатиите на ЕУ за проширувањето


Министрите за надворешни работи на Европската Унија во Луксембург одржуваат дводневен состанок, посветен на проширувањето на Унијата. Состанокот е подготовка на самитот на Унијата што започнува во четврток во Брисел.
XS
SM
MD
LG