Достапни линкови

Анкара: Посета на висока американска воена делегација


Висока американска воена делегација престојува во Турција на разговори за евентуалната воена акција против Ирак. Имено во случај на војна, Вашингтон бара од Турција да дозволи користење на базите, од каде што и сега се врши контрола на зоната забранета за летови над Ирак.
XS
SM
MD
LG