Достапни линкови

Техеран: Отворена канцеларија за соработка со ЕУ во енергетската индустрија


Иран и Европската Унија синока во Техеран отворија канцеларија за зголемување на соработката во нафтената и енергетската индустрија, јавува Ирна. Канцеларијата се темели на ивестиција од 1,7 милони долари од Унијата, а целта, меѓу другото, е да и се помогне на Ислмаската Република да развие не – нуклерна енерегија.
XS
SM
MD
LG