Достапни линкови

Киргистан: Посета на Кофи Анан


Генералниот секретар Кофи Анан денеска во Киргистан ќе оствари средба со претседателот Аскар Акајев како и со претставниците на парламентот. Фокусот на разговорите ке биде врз борбата против меѓународниот тероризам.
XS
SM
MD
LG