Достапни линкови

Вашингтон: Повик за истрага за убиството на шест Палестинци


Соединетите држави го повикаа Израел да го истражи вчерашното убиството на шест Палестинци во Газа. Портпаролот на Стејт Департментот Ана Маркс изјави дека Вашингтон е длабоко загрижен дека меѓу убиените има и деца и цивили. Маркс во исто време ги повика и Палестинците да претстанат со нападите врз Израел.
XS
SM
MD
LG