Достапни линкови

Пјонгјанг: Притисок од САД за елиминирање на нуклеарната програма


Делегација на Јужјна Кореја денеска пристигна во Пјонјанг каде што ќе се обиде да изврши притисок врз властите на таа земја да ја елиминираат нуклеарната програма. Делаегација на Соединетите американски држави пак денеска на разговори во врска со тоа прашање пристигна во Сеул. Американскиот дипломат Џејмс Кели кој ја предводи длегацијата претходно беше во Пекинг.
XS
SM
MD
LG