Достапни линкови

Узбекистан: Анан очекува компромис во Советот за безбедност за Ирак


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан, кој е во посета на Узбекистан, оцени дека Советот за безбедност ќе постигне компромис околу ирачката криза.
XS
SM
MD
LG