Достапни линкови

Рафа: Нови судири и жртви


Осуммина Палестинци загинале, а 60 биле повредени во судирите во Рафа во појасот Газа кои избувнале кога израелските сили почнале да поставуваат нова посматрачница. Палестинците почнале да фрлаат со камења и шишиња и да пукаат, а Израелците одговориле со тенкови и митралези.
XS
SM
MD
LG