Достапни линкови

Вашингтон: Директорот на ЦИА предупредува на можност од нови напади


Директорот на ЦИА Џорџ Тенет изјави дека експлозијата во Бали, нападите врз американските војници во Кувајт и последните соопштенија на припадници на Ал Каеда, покажуваат дека се можни нови напади врз америкнски цели. Тој оцени дека терористичката мрежа Ал Каеда се реорганизирала и оти планира нови напади на американска територија.
XS
SM
MD
LG