Достапни линкови

Бејрут: Започна три дневен самит на франкофонијата


Во Бејрут денеска зад затворена врата, започна три-дневниот самит на франкофонијата. Најавени се разговори за Блиско-источниот конфликт, анти-терористичката кампања и за развојот на демократијата во земјите од јужната хемисфера.
XS
SM
MD
LG