Достапни линкови

Филипини: Пет загинати во експлозија на две бомби


Пет лица загинаа а 20 се повредени во експлозија на две бомби во трговскиот центар во еден град во јужниот дел на Филипините. Полицијата препоствуваат дека бомбите ги поствиле припадници на терористичката муслиманска герилска група Абу Саеф. Пред две недели во терористички напад на оваа група беа убиени четири лица.
XS
SM
MD
LG