Достапни линкови

Вашингтон: 2,000 полицајци трагаат по снајперистот


Околу 2.000 полицајци на ЕФ БИ АЈ се вклучени во потрагата по сторителот на 9 те убиства со снајпер. По убиецот кој ги напага жртвите на паркинзите или на бензиските пумпи во околината на Вашингтон е мобилизирана и тајната служба која е задолжена за безбеднсота на американскиот претседтаел Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG