Достапни линкови

Вашингтон: Буш денеска ќе овозоможи употреба на сила врз Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска треба официјално да ја потпише резолуцијата која овозможува употреба на сила врз Ирак, што американскиот конгрес ја усвои минатата недела. Портпаролот на Белата Кука Ари Флејчер изјави оти резолуцијата покажува дека Америка се изјаснува едногласно и дека на тој начин ке му биде испратена порака на Садам Хусеин да се разоружа.
XS
SM
MD
LG