Достапни линкови

Вашингтон: Средба Буш – Шарон


Американскиот претседател Џорџ Буш и израелскиот премиер Ариел Шарон денеска ке остварат средба во Белата Кука.Тие треба да разговараат за b блискоисточната криза како и за Ирачкото прашање.
XS
SM
MD
LG