Достапни линкови

Бали: Познат типот на употребениот експлозив


По минатонеделнта експлозија во која загинаа над 200 лица во Бали е пронајден воен експлозив од типот Це 4, соопштија индонезиските власти.Истиот тип на експлозив бил употребен и во нападот на Ал Каеда врз американскиот воен брод во Јемен пред две години. Досега никоја не ја презема одговорноста за нападот во Бали.
XS
SM
MD
LG