Достапни линкови

Багдад: Сто настотна поддршка за Хусеин на реефрендумот


Ирачкиот лидер Садам Хусеин со освоени 100 проценти од гласовите победи на референдумот за претседател во наредните седум години соопшти Ирак. На гласањето на кое не присуствуваа меѓународни набљудувачи, излегле сите 11милиони 445 илјади и петстотини граѓани со право на глас. Хусеин кој упрвува со Ирак во изминатите 23 години беше единствениот кандидат за претседател на референдумот.
XS
SM
MD
LG