Достапни линкови

Тел Авив: Шарон отпатува за Вашингтон


Израелскиот премиер Ариел Шарон денеска отпатува од Тел Авив во Вашингтон на средба со американскиот претеседател Џорџ Буш. Агенциите јавуваат дека целта на патувањето е да бидат усогласени позициите на двете земји во врска со евентуалниот американски напад врз Ирак.
XS
SM
MD
LG