Достапни линкови

Белград: Изборите денеска треба да бидат прогласени за неважечки


Изборната комисија во Србија денеска треба да ги прогласи за неважечки претседателските избори на кои гласаа помалку од 50 насто од избирачите. Партијата на Југословенскиот претседател Воислав Коштуница, за кого гласаа 67 проценти од избирачите што е за двапати повеке во однос на против кандидатот Мирољуб Лабус, вчера соопшти дека за нив е неприфатливо изборите да бидат поништени. Оваа партијата тврди дека при гласањето биле вметнати многу листови со имиња на умрени или на непостоечки лица.
XS
SM
MD
LG