Достапни линкови

Вашингтон: Снајперистот синоќа уби уште една жена


Полицијата го истражува синокешното најново убиство со снајпер на една жена што се случило во близина на Вашингтон. Жената била застрелана на еден паркинг во Вирџинија по што полицијата ги затворила сите околни патишта за откривање на сторителот. За еден месец во серијата напади со снајпер се убиени девет лица а двајца се повредени.
XS
SM
MD
LG