Достапни линкови

Мадрид: Холандскиот премиер загрижен за проширувањето на ЕУ


Холандскиот премиер Андерс Фог Расмусен изрази загриженот дека дури и мало одложување на дискусијата во Европската Унија за проширувањето може да го блокира процесот за подолго време.Расмун вчера во Мадрид додаде дека е неопходно европските лидери да постигнат согласност за редоследод во проширувањето на Унијата пред декемврискиот самит во Копенхаген.
XS
SM
MD
LG