Достапни линкови

Белград: Изборите во Србија неуспешни поради слабиот одзив


Претседателските избори во Србија не успеаја поради одзивот помал од 50 насто. Нови избори за претседател ,според законот, мора да бидат одржани најдоцна до 5 то декември. На вчерашниот втор круг излегоа околу 45 насто од гласачите. Актуелниот југословенски претседател Воислав Коштуница доби 67, а заменик премиерот Мирољуб Лабус 31 насто од излезените гласачи.
XS
SM
MD
LG