Достапни линкови

Пакистан: Отфрлени изјавите на набљудувачите на ЕУ


Пакистанската влада безусловно ја отфрли изјавата на набљудувачите на Европската Унија дека изборите што се одржаа во таа земја на 10-ти октомври се сериозно нарушени. Министерството за информации на Пакистан синоќа соопшти дека таквите обвинувања за изборниот процес во таа земја, на кој најмногу гласови освоија приврзаниците на генерал Первез Мушараф, се несреќни и невистинити.
XS
SM
MD
LG