Достапни линкови

Рафа: Четворица Палестинци убиени


Четворица Палестинци биле убиени, а петмина други повредени во денешните два одвоени инцидента со израелските сили во градот Рафа на границата меѓу Појасот Газа и Египет. Според агенциите, меѓу убиените имало и едно четиригодишно дете.
XS
SM
MD
LG