Достапни линкови

Пакистан: Партијата блиска до милитарниот режим освоила најмногу гласови


Партијата што е блиска до пакистанскиот милитарен режим изгледа освоила најмногу мандади во парламентот на таа земја Според неофицијалните резултати од гласњето во Пакистан за 272 места опозиционта таа партија има 77 места во парламентот додека народна партијта што ја предводи поранешниот премиер Бензир Буто освоила 62 места.
XS
SM
MD
LG