Достапни линкови

Багдад: Ирак прифаќа инспектори за оружје од идната недела


Ирачката влада прифаќа да ги прими инспекторите за оружје од идната недела се вели во писмото упатено до шефот на инспекторите Ханс Бликс - соопштуваат агенциите. Амбасадорот на Ирак во Обединетите Нации Мухамед Алдури изјавил дека доколу се појават проблеми во работата на инспекторите ќе биде пронајдено позитивно решение.
XS
SM
MD
LG