Достапни линкови

Братислава: Двајца британски навивачи сериозно повредени во тепачка


Двајца британски фудбалски навивачи со сериозни повреди се хопситализирани во Братислава по тепачката мегу британски и словачки навивачи до која дошло синока во центарот на главниот град на Словачка. Поводот за тепачката во која едниот навивач е ранет со пиштол, а другиот со нож бил денешниот натпревар мегу репрезантациите на двете земји за eвропскиот фудбалски шампионат.
XS
SM
MD
LG