Достапни линкови

Вашингтон: Стејт Департментот ги предупреди Американците во светот


Американскиот Стејт Департмент ги предупреди своите државјани кои живеат надвор од границите на земјата да бидат внимателни поради постојаните закани од терористички напади врз американските цели во светот, вклучително и самоубиствени напади врз цивили. Вашингтон постојано добива такви информации, а слично соопштение пред два дена издаде и Еф-Би-Ај.
XS
SM
MD
LG