Достапни линкови

Ирак: Четворица цивили убиени во напад на авиони на САД


Четворица цивили се убиени а десет други се ранети при напад на американските и британските воени авиони во зоната за забранети летови во јужен Ирак, јавуваат ирачките агенции. Војската на Соединетите држави соопшти дена причина за нападот била претходната закана од еден ирачки ракетен систем.
XS
SM
MD
LG