Достапни линкови

Тел Авив: Самоубиствен напад на Палестинец и напад на израелската војска


Палестински бомабаш самоубиец изутрината на автобуска станица во Тел Авив активирал експлозив при што ранил пет минувачи од кои еден потешко,соопшти полициајта.Во исто време во еден беглски капм во газа во судир на палестинската и изрелскат војска се убиени 5 палестинци. Израелската војска, пак уапси повеќе од 70 Палестинци во Рамалх за кои се сомнева оти се припдници на исламската милитантна група Хамас.
XS
SM
MD
LG