Достапни линкови

Вашингтон: САД ги поздрави изборите во Пакистан


Американскиот Стејт Департмент ги поздрави изборите во Пакистан нарекувајќи ги битен пресврт на земјата кон демократијата. Хјуман Рајтс Воч смета дека изборниот процес во Пакистан е длабоко дефектен бидејки целта на Мушараф е да ја консилидиара воената моќ во Пакистан, а не транзициајта кон демократијата.
XS
SM
MD
LG