Достапни линкови

Пакистан: Жртви на избирачко место


Едно лице е рането а две се убиени на едно избирачко место во јужен Пакистан во судир на две спротивствавени партии. Станува збор за први избори во земјата откако генерал Первез Мушараф со воен пуч ја презеде власта пред три години. Мушараф кој е еден од клучните сојузници на САД во борбата против тероризмот изјави дека целата извршна моќ ќе ја предаде на идниот премиер, но оти тој и натаму ќе има улога на надзорник.
XS
SM
MD
LG