Достапни линкови

САД: ФБИ предупредува на нов напад на Ал Каеда


ФБИ испрати ново предупредување дека Ал Каеда можеби планира уште еден терористички напад против американските интереси.Оваа информација уследи по изјавите на лидерите на Ал Каеда на телевизијата Ал Џезеира во кои тие се закнуваат со нови напади. ФБИ нема сознанија за времето, датумот и локациајта на можниот напад.
XS
SM
MD
LG