Достапни линкови

Вирџинија: Едно лице застрелано со снајпер


Американскта полиција соопшти дека едено лице било застрелано со снајпер кај една бензинска пумпа во Вирџинија синоќа додека го полнел возилото со гориво.Според полицијата се уште е рано да се поврзува ова убиство со претходните во кои шест лица исто така беа убиени со снајпер во Вашингтон и Мериленд.
XS
SM
MD
LG